Відкрите звернення до Прем’єр-міністра України

Шановний Володимире Борисовичу!

Громадська організація «Всеукраїнське патріотичне об’єднання учасників АТО «Справедливість» вимагає Вашого втручання і сприяння у вирішенні важливого питання – життя маленької дівчинки! Через байдужість і необізнаність деяких чиновників Міністерства охорони здоров’я, через недосконалу бюрократичну систему держави, через БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ державних службовців помирає маленька дівчинка, громадянка України, Ященко Наталка, 2012 року народження!

Зараз Ященко Наталка знаходиться на лікуванні гострого лімфобластного Т-лінійного лейкозу в лікарні Вільнюського Університету Клініки Сантарос. Для того, щоб дівчинку вилікувати, потрібна НЕГАЙНА трансплантація кісткового мозку! Клініка готова зробити операцію навіть за наявності тільки інформаційного (гарантійного) листа від держави. Але 8 серпня 2017 року заступник міністра МОЗ України Лінчевський О.В. повідомив, що такий лист дівчинці не нададуть. Як і половині онкохворих, що знаходяться в черзі. Причина в тому, що грошей не вистачає. Гарантійні листи отримають тільки ті пацієнти, які потрапили в «чергу на життя» до 12 липня 2017 року.

АЛЕ! Рідні онкохворої Наталки подали всі необхідні документи до МОЗу одразу, як дізналися про діагноз дівчинки і необхідну їй операцію. Ще 3 липня 2017 року тітка Наталки, Олена Ященко, привезла всі документи до канцелярії МОЗ. Але ані вхідного номеру, ані документа про присвоєний номер у черзі рідним одразу не надали. Вхідний лист вони змогли отримати лише 10 липня. А номер в черзі 12 липня – після того, як Верховна Рада проголосувала за виділення додаткових коштів на операції онкохворих за кордоном. Чи зроблено це навмисно, аби не всі хворі пацієнти потрапили на лікування за рахунок держави і отримали свій шанс на життя? Або ж зроблено через байдужість державних службовців і надскладний бюрократичний механізм? Відповіді ми не маємо. Але маємо результат – кільком десяткам важкохворих пацієнтів, у тому числі і маленькій дівчинці Ященко Наталці доведеться самостійно шукати порятунку. Адже із таким діагнозом дитина навряд чи доживе до наступного виділення державних коштів.

Звертаємося до Вас із вимогою! Вимогою врятувати життя маленької українки – надати інформаційний (гарантійний) лист від держави! Адже Конституція України гарантує кожному громадянину нашої держави невід’ємне право на життя. А обов’язком держави – є захист життя людини. 49 стаття Конституції України дає кожному право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Згідно Конституції, держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування.

Стаття 36 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» дає право громадянам України бути направленим для лікування за кордон у разі необхідності надання того чи іншого виду медичної допомоги хворому та неможливості її надання в закладах охорони здоров’я України. При цьому, державні органи зобов’язані сприяти виїзду громадян України за кордон і перебуванню там в період лікування.

Направлення громадян України для лікування за кордон здійснюється відповідно до Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 1995 р. № 991. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОЗ.

Нижче додаємо історію хвороби Ященко Наталії.

Захворювання було виявлено в травні 2016 року. Наталія пройшла повний курс хіміотерапії в Полтавській дитячій лікарні та в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАДИТ». В червні 2016 року після чергового блоку хіміотерапії в дитини стався інсульт. Лікування лейкозу пройшло успішно, але в червні 2017 року стався рецидив. Нейролейкоз. За заключенням Головного Позаштатного Спеціаліста Міністерства Охорони Здоров’я Кубалі Н.А. від 03.07.2017, Наталії призначена трансплантація кісткового мозку від неродинного та сумісного донору, яка в Україні не виконується. Рекомендовано звернуться в Університетську лікарню м. Вільнюс для виконання такої операції, орієнтовна вартість якої становить 131 тисячу євро. Лікування має відбуватись за рахунок держбюджету, передбачених МОЗ на цю мету. Після цього Наталка була поставлена до черги на отримання коштів.

Родина Ященко проживає в м. Кременчук, на вулиці Олексія Древаля, яка названа на честь дяді маленької Наталки, який загинув у серпні 2014 року під Іловайськом. Саме волонтерські організації та спілки ветеранів АТО допомогли зібрати сумму для початку лікування в Клініці Сантарос м. Вільнюс, де родина Ященко і знаходиться на теперішній момент і проходить курс хіміотерапії, після якого можна буде провести пересадку кісткового мозку. Знаючи про проблеми з виділенням коштів, Клініка Сантарос погодилась на проведення операції за умови надання гарантійного листа МОЗ України. Вартість операції складає 118 тисяч євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *