Тарас Костанчук в ефірі радіостанції «Голос Столиці»

Керівник організації Об’єднання учасників АТО «Справедливість» Тарас Костанчук в ефірі радіостанції «Голос Столиці» повідомив, чому учасники АТО виходять на мітинги, про безкарність та безвідповідальність чиновників, а також, чому землі отримують не учасники АТО, а звичайні держслужбовці.

22 червня, в Житомирській області учасники АТО перекривали трасу Київ-Чоп. Мітингувальники вимагали від влади врегулювати ситуацію з виділенням земельних ділянок бійцям. Учасники акції заявляють, що у деяких учасників АТО заяви не приймають або не розглядають протягом кількох місяців. При цьому є інформація, що землі отримують працівники Держгеокадастру і студенти із Львівської області.

Про вимоги мітингувальників, а також, чи допомагає перекриття траси достукатися до чиновників розповів в ефірі радіостанції «ГС» керівник організації Об’єднання учасників АТО «Справедливість» Тарас Костанчук.

Наскільки дієвим є перекриття трас для висування вимог?

– Вимоги, що висуваються, дієві тоді, коли вони справедливі й законні. Тому що одразу обласне чи районне керівництво розуміє, що їм наступають на хвіст.

Що ви знаєте про ситуацію в Житомирській області?

– Ми підтримуємо вимоги протестувальників із Житомирської області. Вони дуже прості й зрозумілі: скасувати незаконні рішення щодо виділення землі, видавати землю учасникам АТО, як це закон передбачає, а також призначити у держземрезерв місцеву людину, яка знає проблеми людей, якій довіряють.

А ще десь в учасників АТО виникали подібні проблеми?

– Багато де: і у Львівській області, і в Чернігівській, і в Сумській. У Київській області пару тижнів тому активісту машину спалили, бо наші хлопці-атошники прийшли з вимогою надати землю учасникам АТО, а не якимось забудовникам. А забудовники – навіть не місцеві, з іншої області. Повсюдно землю хочуть «надати» тим, хто може за це заплатити.

Чому ви вважаєте, що лише місцеві керівники будуть займатися виділенням землі учасникам АТО?

– Якщо місцева людина при владі, то всі знають, де він живе, звідки родом, хто його батьки, діти тощо. Простіше на нього впливати. Особливо якщо це стосується якихось районних, обласних діячів. Важче впливати на людину, яку вони взагалі не знають, яку призначили, і вона приїхала невідомо звідки, ніяк не прив’язана до цієї області.

Тобто єдиний вихід із ситуації — призначення чиновників з числа місцевих?

– Проблеми у нас у державі від безвідповідальності. Якби у нас була гарантована відповідальність чиновників, які вкрали, зробили щось незаконне, якби їх за такі дії притягали до відповідальності, судили і конфісковували майно, в Україні набагато менше було б проблем. У нас безвідповідальність тягне за собою абсолютне нахабство, цинічність чиновників, які розуміють, що за крадіжку все одно покарання не буде. Чиновники повинні реагувати на вимоги учасників АТО – ці люди проливали кров, віддали здоров’я, часто – життя за Батьківщину. А вони реагують тільки тоді, коли люди виходять з протестами та вимогами.

Чи може ситуація загостритися набути радикальних масштабів, чи зможе хтось використати подібну ситуацію на свою користь?

– Ми розуміємо, що нас можуть використати, але багато ж хлопців, в першу чергу, патріоти, тому ми думаємо про те, щоб не дати скотитися до якогось громадянського протистояння, ми ж перші будемо протистояти такому сценарію. Цивільні люди більше за нас цього бояться, бо ми розуміємо, що не дамо себе втягти в подібну ситуацію і перші виступимо за державність і цілісність країни. Ми самі контролюємо, щоб не перейти межу. Наша свідомість, наша громадянська позиція і є цим запобіжником.

 

«Голос Столиці»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *