Тарас Костанчук про презумпцію винуватості держслужбовців

Тарас Костанчук: «Презумпція винуватості держслужбовців – це першочерговий крок до подолання корупції  в Україні!» 


Днями відбулось засідання комітету ВР з питань  запобігання і протидії корупції, де були розглянуті законопроекти№5430 (про внесення змін до закону “Про Національне антикорупційне бюро України” щодо посилення громадського контролю у сфері антикорупційної діяльності) та №5672 (про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” (щодо визначення посадової особи публічного права) – менеджери державних підприємств не мають уникати подання електронних декларацій), які пов’язані із внесенням змін до ряду законів про боротьбу з корупцією для внесення їх на розгляд парламенту. Оскільки через дані законопроекти існують чіткі загрози послаблення боротьби з корупцією, в обговоренні Комітетом пропозицій по вказаним законопроектам взяв участь керівник ГО «ВПО учасників АТО «Справедливість» Тарас Костанчук. 

Ветеран АТО, командир штурмової групи батальйону «Донбас» у 2014 році протягом трьох років спільно з побратимами займається громадським контролем у сфері антикорупційної діяльності. 

Лідер ГО «Справедливість» підтримав пропозицію щодо посилення та розширення громадського контролю за діяльністю НАБУ, у тому числі за присутності іноземних представників. Також Тарас Костанчук зазначив, що в Україні зараз діє презумпція невинуватості, тобто відповідні компетентні державні органи мають довести, що чиновник винен. 
«Але це не держава повинна доводити, що чиновник не порушив закон, а чиновники повинні пояснювати звідки в них такі статки! Якщо чиновник не може пояснити походження свого майна – він автоматично стає злочинцем. Комітету ВР з протидії та запобігання корупції треба було давно вже запропонувати законопроект про те, що державний службовець не має презумпції невинуватості, на відміну від інших громадян України. В Європі, в Америці ці закони діють. Кожен державний службовець, який не може пояснити, звідки в нього гроші на придбання дорогих автомобілів, годинників, звідки в нього гроші, які лежать готівкою вдома – буде засуджений за корупцію на великий термін ув’язнення із конфіскацією майна! Це норма для Європи. У нас про це мовчать!” – наголосив Тарас Костанчук. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *