Тарас Костанчук коментує ситуацію по Надії Савченко

Якщо ми дійсно хочемо мати вплив на якісь процеси, то ми не можемо прогинатись, відступатись в принципових позиціях. Принципові позиції не тільки в тому, що ми не віддаємо і Донбас, і Крим, (це не входить ні в які сфери переговорного процесу – буде Крим наш чи не Буде?) Так і питання по Надії Савченко й інших політичних в’язнів – воно просто не може обговорюватись. Це аксіома: всі вони повинні бути повернуті – прямо й зараз!

Якщо Росія заявляє, що вона не є учасником війни на Донбасі, а в Україні внутрішній конфлікт, тоді ми не прив’язуємо ув’язнення Надії Савченко до війни. Значить тоді просто Україна повинна вимагати від Росії повернення наших людей, яких вони викрали. Всім очевидно, що і Савченко, і Сєнцов та інші – це політичні в’язні! З нашого боку треба висувати ультиматум: повернення цих людей (громадян України), або переривання будь-яких відносин з Росією, яка не є учасником конфлікту офіційно… Але чомусь саме ВОНА вкрала наших людей?…

Якщо в’язнів не повертають, Україна повинна висувати умови про те що ми виходимо з Мінських переговорів. Тоді, ми обов’язково вводимо візовий режим, і вживатимемо дії, які зможуть тиснути з нашого боку на Росію і будуть зрозумілими Європейцям! Ми повинні діяти, а ми нічого не робимо, і мені не зрозуміло чому??

А далі ми перериваємо дипломатичні відносини, викликаємо кожен день посла, вручаємо йому ноту протесту… Та нажаль ніхто з представників влади цього не робить! Наша держава нічого не робить! Вона так себе веде, наче це все якось разом пов’язано… І ось ми ведемо Мінські переговори і там говоримо про Савченко! Але при чому тут Мінські переговори, які стосуються начебто де-юре, представників ДНР, ЛНР, і де виступають росіяни, як і німці, і французи стороною, яка підтримує? Тому у нас конкретне питання до Росії! А до Мінських переговорів немає ніякого відношення!

Одного політв’язня примусили стати росіянином і судять, як громадянина Росії, хоча він завжди лишався українцем. А вони його насильно зробили громадянином Росії і засудили… Савченко викрали на нашій території. Це не справа Росії, що вона робила на Донбасі. Це ми її можемо судити за будь-які злочини. Вбила вона громадянина Росії, чи не вбила – це наша юрисдикція!

Отже ми повинні жорстко ставити питання проти Росії, які не пов’язані із конфліктом на Донбасі та в Криму. А цього всього не робиться…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *