Реінкарнація генпрокурорів: без тотального очищення правосуддя ми ніколи не знищимо корупцію!

Чергова вистава, пов’язана із спробою Віктора Шокіна через суд повернутися в крісло генерального прокурора, вкотре демонструє, що владі глибоко начхати на обіцянки боротися з корупцією та реформувати систему правосуддя.

Сам факт, що з нафталінового забуття витягнули одіозну фігуру, відставки якої вимагали США і за якою шлейфом тягнуться скандали із покриванням «діамантових прокурорів», бійки працівників Генпрокуратури з детективами НАБУ та створення в структурі спеціального департаменту, підконтрольного Банковій, означає одне – цинізм чиновників і самовпевненість, що їх омине хвиля народного гніву, переходить будь-які межі.

Ситуація, коли один відданий президентський кум Шокін подає в суд на президента Порошенка, щоб змістити з посади ще одного його кума – генпрокурора Луценка, є не тільки намаганням втягнути країну в чергову епопею перепризначень, а й показує справжні наміри режисера – отримати в країні повністю підконтрольну та безмежну владну вертикаль. Тому карти засмальцьованої колоди перекладаються на столі Банкової, а дискредитована і корумпована система, яка оправилася від шоку після Революції Гідності, повністю відродилася і вірно служить новим господарям.

Тому, хто би не був на посаді – Ярема, Махницький, Шокін, Луценко чи гіпотетичний «потебенько», їхнє призначення розглядається виключно з точки зору керованості та лояльності до керівництва держави. Все одно звільняти його будуть зі скандалами, із звинуваченнями у корупції та тіньових схемах, розправах над політичними опонентами і розвалі системи. Але жоден з них не понесе за це адекватного покарання. Як і ті, хто приймав диктаторські закони, стріляв в майданівців, кидав за грати студентів, безбожно обкрадав державу і простих людей.

Змінити ситуацію можливо лише повністю перезавантаживши владу шляхом всенародних виборів та повністю змінивши увесь персональний склад органів правосуддя – поліції, прокуратури та судів. Допоки хоч одна паршива вівця залишатиметься на посадах, годі мріяти, що система самоочиститься. І не потрібно лякати народ безвладдям і хаосом під час заміни системи! Народ і так відчуває себе заручником, як на пороховій діжці в країні, де корумповані усі гілки влади від верху до низів, чиновники нехтують законами, а справедливе правосуддя повністю відсутнє. Додати сюди ще війну на Донбасі, яка розглядається високопосадовцями, як надприбутковий бізнес, і стає очевидним, що краще без такої влади ніж з нею.

Щоб не допустити повернення до старої системи, необхідно дати новообраним органам правосуддя механізм безумовного покарання чиновників за корупцію та зловживання владою. Таким дамоклевим мечем для кожного державного службовця має стати законодавче скасування для державних службовців презумпції невинуватості, яка діє щодо всіх громадян України. А отже, кожного держслужбовця під страхом кримінальної відповідальності примусити відповідати за награбовані в народу гроші. Це означатиме – смерть корупційні системі! А тому, поки в Україні вину в корупції для держслужбовців, депутатів, правоохоронців та суддів, які «наколядували» палаци, багатомільйонні капітали і посади, викривають лише журналісти-розслідувачі та антикорупційні громадські організації, а справи розвалюються в продажних судах, прізвище нового-старого генерального прокурора не матиме ніякого значення!

Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *