«Національні дружини» можуть нести небезпеку, – Костанчук

Цілком ймовірно, що «Національні дружини» були сформовані Андрієм Білецьким під наступні вибори.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив керівник учасників АТО «Справедливість», командир штурмової роти батальйону «Донбас» (2014 р.) Тарас Костанчук.

«Теоретично, я підтримую створення «Національних дружин», та практично – потрібно дивитись, хто ці люди і хто за ними стоїть. На жаль, сьогодні у суспільстві, яке не дуже усвідомлює свою значимість, а люди, не хочуть виходити і слідкувати за порядком, такі формування створюються кимось та під щось», – переконаний Костанчук.

На його думку, цілком ймовірно, що «Національні дружини» були сформовані під «наступні вибори «Національним корпусом», зокрема – його керівником Андрієм Білецьким.

«А далі можемо лише гадати, чи це має стосунок до міністра внутрішніх справ. Це майже риторичне питання, адже, думаю, що там є прямий стосунок», – підкреслив експерт.

Серйозним питанням є і те, які насправді функції виконуватимуть «Національні дружини».

«Адже, наскільки я розумію, там молода у багатьох випадках «публіка», яка робить те, що їй скажуть. Тому для українського сьогодення це велике питання», – зазначив Костанчук.

Він наголосив: щоб зрозуміти мотивацію таких формувань, найперше потрібно звертати увагу на те, хто ними керує і яка мета записана у їхньому статуті.

«Також, звичайно, вони мають бути абсолютно відкритими, список цих «дружин» має бути доступним для всіх – де живуть їхні представники та ким є ці люди», – вважає Костанчук.

Адже, на його думку, така інформація не суперечитиме персональній безпеці «дружинників».

«Вони не представники Служби безпеки чи якоїсь таємної організації. Люди, які кажуть, що виходять на вулицю захищати порядок, не можуть ховати свої обличчя», – звернув увагу військовий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *