День Пам’яті за загиблими в Іловайській трагедії

29 серпня на Михайлівській площі відбулось вшанування пам’яті за загиблими Героями в Іловайській трагедії.  

Третя річниця наймасштабнішої трагедії в історії сучасної України – Іловайського котла, об’єднала на Михайлівській площі побратимів, що приймали участь в Іловайській операції.

У дворі Михайлівського собору розмістили виставку-експозицію із артефактів, вивезених з місць бойових дій Іловайського котла “Коридор Пам’яті” та фотовиставку фотографів-учасників Іловайських подій (Маркіян Лисейко, Олександр Глядєлов, Макс Лєвін, Макс Дондюк).

В ході заходу на честь всіх загиблих в Іловайську біля Стіни Пам’яті загиблих і зниклих безвісті та автопробіг військових відбулась панахида від настоятеля Михайлівського монастиря та запалення свічок.

Саме третя річниця – є дуже принциповою для всіх учасників Іловайського братерства, адже протягом цих років представники влади лише обіцяли справедливого розслідування! А ті заключні результати, що оприлюднили в ГПУ – це просто плювок в очі всім побратимам і ветеранам АТО, всім сім’ям загиблих…

Заключне слово сказав Тарас Костанчук – ветеран АТО, командир штурмової групи батальйону «Донбас» у 2014 році, який наголосив, що результати так званого розслідування – це знущання над пам’яттю загиблих Героїв!

Від імені всіх побратимів, учасників Іловайських битв та їх рідних Тарас Костанчук оголосив звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:
1. Загибель бійців в “Іловайському котлі”, виділити в окрему кримінальну справу;
2. Знайти підозрюваних в трагедії серед військового керівництва України і передати справу до суду;
3. Реабілітувати (виходячи з опублікованого ГПУ звіту) всіх рядових та молодший командний склад, звинувачених і засуджених за дезертирство під час Іловайських подій. Зокрема бійців 51 бригади. При цьому передати до суду справи по командирам вищого рангу, що залишили свої позиції і втекли! Зокрема по Литвину;
4. Визнати на державному рівні 29 серпня – Днем пам’яті за загиблими в Іловайській трагедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *